Mając tak na prawdę wszystko nie potrafimy docenić niczego.

Mając wszystko nie umiemy docenić niczego. Tak na prawdę dopiero brak ukazuje każdemu z nas jak

niezwykle potrzebuje danej partii swojego ciała. O utracie jakiejś części ciała czy też zmysłu mówi mnóstwo dobrych ekranizacji, wzruszających i mających wpływ na wyobraźnię każdego z nas. W rzeczywistości jednak mimo intrygujących doświadczeń ich bohaterów nie mielibyśmy ochoty się z nimi zamienić życiem. Bo jest cholernie ciężko, a człowiek nie bardzo lubi gdy jest mu pod górkę. Pomyślmy sobie o filmie Zapach Kobiety, który ukazuje temat mężczyzny, który jest niewidomy oraz jego sposób postrzegania świata, wspomnijmy przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który to stracił w wyniku wybuchu dwie nogi, pomyślmy o wielu innych bohaterach, którzy zostali zmuszeni do zmagania się z problemem straty. Jak rozważania? No ze 100% pewnością nie jest łatwo, kolorowo i miło. Ci ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, a ich zmaganie się z trudnościami powinno być nagradzane Nagrodą Nobla, a jeśli nie to wielkim respektem w gronie znajomych.
Posiadamy jednakże dwudziesty pierwszy wiek więc będziemy mogli chociaż trochę postarać się tym ludziom ułatwiać funkcjonowanie. Przecież protezy kończyn są coraz bardziej doskonałe, ruchome, natomiast ich ruch przypomina nam bardziej ruch ręki zdrowego człowieka, a sposób korzystania nie przeszkadza choremu w powszednim funkcjonowaniu. Na przykład proteza palca zupełnie oddaje sposób funkcjonowania normalnej ręki zdrowej. Mamy możliwość posługiwać się nią całkiem sprawnie i starczy troszeczkę wprawy a wówczas zwykłe czynności codzienne przestaną być męczące. Dodatkowo usuwają niskie poczucie wartości, która to jest niezwykle poważnym kłopotem psychologicznym po stracie jakiejś części ciała. Protezy nóg, doskonały wynalazek, osoby trudniące się protezami powinny również dostawać duże nagrody, bo na prawdę ich zadania mają niezwykle duże znaczenie dla innego człowieka. Przecież dzięki takiej protezie możemy standardowo, bez żadnych przeszkód poruszać się. Czyż to nie jest wspaniałe. Niech wykonują własną pracę dalej gdyż wykonują to dobrze. Protezy bioniczne powinny być wykonane z mocnych surowców oraz dobrane do prywatnych wymagań. Poprzez to te najnowsze mają mozliwość kosztować tyle pieniędzy. Nie jest to zakup na każdą kieszeń, dzięki temu apelujemy do osób pomagajmy, pomagajmy jak najwięcej, bo jeżeli znajdziemy się w takiej sytuacji to ktoś pomoże tobie.
My jako ludzie w większości wypadków okazujemy się być zbyt mało empatyczni, nie wczuwamy się w sytuację drugiego człowieka, to mnie boli i siedzi na sercu i właśnie dlatego pisze o tym. Mam nadzieję, iż zdołałem dotrzeć do czyjejś wyobraźni oraz chociaż ciut rozszerzyłem wasze horyzonty myślowe. A może nawet ktoś rozejrzy się wokoło i dostrzeże sąsiada na wózku czy ciocię pozbawioną ręki, której nie odwiedzał już od lat. Jeżeli już znamy takie osoby we własnym otoczeniu pokazujmy doradztwo, ponieważ tylko te osoby całkowicie mają pojęcie jak to jest nie łatwo radzić sobie z życiem w chwilach niecodziennych. My możemy się jedynie domyślać, ale miejmy nadzieję, iż nigdy nie będzie tobie dane doświadczyć czegoś takiego.

 

Leave a Comment